ziemia_swieta_przewodnik_okladka_max9

Ziemia Święta Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności

-62%
Oszczędzasz: 24,00 zł
Cena:
39,00 zł
15,00 zł
Darmowa dostawa od 199 zł
Nie dotyczy Strefy Katechety, Strefy Edukacji oraz płatności za pobraniem
Zamów teraz, a wyślemy jeszcze dziś
Dotyczy płatności on-line lub za pobraniem
  • ziemia_siweta_przewodnik_b19
  • ziemia_siweta_przewodnik_b27
  • ziemia_siweta_przewodnik_b43
  • ziemia_siweta_przewodnik_b52
  • ziemia_siweta_przewodnik_s57

Dzieje Ziemi Świętej to historia ludzkości w pigułce.

W ciągu wieków ścierały się tu plemiona i imperia, odciskając swój znaczący ślad. Nic więc dziwnego, że na tak stosunkowo małym obszarze znajdziemy całe mnóstwo różnorodnych zabytków i pozostałości archeologicznych, prawdziwe skarby cywilizacji. Dla wielu osób podróż do Ziemi Świętej to obok duchowego przeżycia związanego z pielgrzymowaniem po ziemskich śladach Jezusa, także niezwykła wizyta w tym jedynym w swoim rodzaju muzeum świata. O wielu takich fascynujących miejscach od Masady przez Megiddo po Petrę opowiada niniejszy przewodnik. Praktycznym opisom, które zostały ujęte w kilku rozdziałach odpowiadających danym regionom geograficznym, towarzyszą piękne fotografie zabytków, rysunki, plany twierdz, zamków czy założeń urbanistycznych starożytnych miast.

Autorzy tekstu:

Fabio Burbon, uzyskał wykształcenie klasyczne, specjalizuje się w problematyce cywilizacji starożytnych i historii sztuki. Opublikował m.in. wydaną w języku polskim książkę Petra. Sztuka i historia. Przewodnik po stolicy Nabatejczyków (Arkady 2001).

Enrico Lavagno, jest ekspertem od kultur Wschodu, współpracuje ze znanym z opracowań albumowych renomowanym wydawnictwem „White Star”, dzieląc się swoją wiedzą w dziedzinie archeologii, historii i sztuki.

Odbiorcy:

- szerokie grono czytelników, szczególnie osób zainteresowanych bogatą historią Ziemi Świętej, jej kulturą i zabytkami.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

- profesjonalnie opracowany tekst przybliżający historię danego regionu, typową dla tego obszaru architekturę oraz atrakcje archeologiczne

- wspaniałe zdjęcia zabytków i pozostałości starożytnych osad

- liczne ciekawostki dotyczące atrakcyjnych kulturowo miejsc w Jerozolimie, północnym i południowym Izraelu, Synaju oraz Jordanii

- praktyczny indeks miejsc oraz mapy ułatwiające odnalezienie szukanej miejscowości czy obiektu.

Zobacz podobne książki

2629