Serdecznie zapraszamy do Krakowa na 22. Międzynarodowe Targi Książki, które w tym roku odbędą się w dniach 25-28 października.

 Czekamy na Państwa na stoisku nr D1 w hali Wisła. Dla naszych klientów przygotowaliśmy jak zawsze mnóstwo nowości, a nasze wyjątkowe książki można będzie kupić z atrakcyjnym rabatem targowym od 30% do 50 %.  Do zakupów przygotowalismy wspaniałe prezenty (kalendarze i planery, zakładki edukacyjne, zawieszki, plany lekcji, bajkowe torby) oraz dużo, dużo więcej niespodzianek. Poszukiwacze okazji będą zachwyceni z powodu liczynych promocjii i Hitów cenowych czyli super rabatów na wybrane tytuły.  Przewidziane także specjalne pakiety dla szkół i bibliotek.

W sobotę z najmłodszymi czytelnikami spotka się pani Joanna Krzyżanek, autorka książek o przygodach Cecylki Knedelek, której najnowsza książka o pierwszej pomocy będzie podpisywana na stoisku. Dla nauczycieli po raz kolejny przygotowaliśmy kreatywne warsztaty przy wsparciu profesjonalistów z OTE Kangur.

 Zapraszamy na spotkania: 

27.10 (sobota), godz. 11.00- 13.00 sala Budapeszt C na terenie Targów Książki, warsztaty dla nauczcyieli (obowiązują zapisy)
„Jak przez zabawę uczyć dzieci wrażliwości ekologicznej”. Warsztaty poprowadzą doświadczeni trenerzy OTE Kangur.

 27.10 (sobota), godz. 12.00-14.00 

Joanna Krzyżanek podpisuje książki o Cecylce Knedelek na stoisku wydawnictwa nr D1. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie mini pokaz pierwszej pomocy z udziałem ratownika medycznego pana Macieja Polaszczyka.

 

 

Kiedy? 25-28 października 2018.
Gdzie? Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków,
ul. Galicyjska 9

 Godziny otwarcia:

25.10. 10:00-17:00

26-27.10. 10:00-19:00

28.10. 10:00-17:00

  

Więcej informacji o Targach na stronie: http://www.ksiazka.krakow.pl/pl/

 Do zobaczenia w Krakowie!

Wydawnictwo JEDNOŚĆ i Ośrodek Twórczej Edukacji KANGUR zapraszają na warsztaty pt.
"Jak przez zabawę uczyć dzieci wrażliwości ekologicznej

Warsztaty poprowadzą doświadczeni trenerzy OTE Kangur. 
Kiedy i gdzie?
27 października 2018 (sobota), godz. 11.00-13.00, sala Budapeszt C na terenie Targów Książki, ul. Galicyjska 9, Kraków
Zapisy na warsztaty: tel. 41 349 50 15, 41 349 50 50. Liczba miejsc ograniczona!
Zapewniamy certyfikaty poświadczające udział w warsztatach.

Rok 2018 jest dla Wydawnictwa „Jedność” szczególny, gdyż upływa pod znakiem jubileuszu 100-lecia powstania Wydawnictwa oraz Drukarni im. Adama Półtawskiego.

Historia Wydawnictwa „Jedność” sięga 1917 r., kiedy założono jedną z najlepiej wyposażonych drukarni Kielecczyzny – Drukarnię Diecezjalną „Jedność”. Początkowo wydawnictwo oferowało głównie publikacje dotyczące życia duchowego oraz dokumentujące historię regionu.

Zachęcamy Państwo do przeczytania ciekawej rozmowy z panią Joanną Krzyżanek, autorką książek dla dzieci z cyklu Cecylka Knedelek. To rozmowa nie tylko o książkach, ale przede wszystkim mądre spojrzenie na dziecko i jego świat. Wywiad został opublikowany w serwisie o literaturze Granice.pl

https://www.granice.pl/publicystyka/wywiad-z-joanna-krzyzanek/1107/1 

 

 

 

 

 

 

Już po raz szesnasty redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała Nagrody za Książki Roku. Z przyjemnością informujemy, że książka wydawnictwa Jedność „Lekarz z Lampedusy. Opowieść o cierpieniu i nadziei” Pietro Bartolo i Lidii Tilotty w tłum. Krzysztofa Stopy otrzymała tytuł KSIĄŻKA STYCZNIA 2017 Magazynu Literackiego KSIĄŻKI.

 

Więcej o nagrodzonych książkach tu: www.rynek-ksiazki.pl

Dla posiadaczy „Karty Dużej Rodziny” w sklepie www.jednosc.com.pl oferujemy dodatkowy rabat 10% na cały asortyment

Pragniemy poinformować, że w redakcji wydawnictwa „Jedność” powstał nowy program przygotowania do sakramentu bierzmowania pt. „Ułożyć życie z Bogiem”. Został on opracowany w oparciu o „Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotyczące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania” z dnia 14.03.2017 roku. Zestaw materiałów wspomagających Duszpasterzy i Katechetów zawiera:
Celebracje przed bierzmowaniem – to księga z tekstami modlitw i czytań wykorzystywanych podczas celebracji. Jest ona przygotowana w taki sposób, aby stanowić praktyczną pomoc dla prowadzącego je duszpasterza
– Przewodnik do celebracji przed bierzmowaniem – zawierający zbiór gotowych scenariuszy do przeprowadzenia celebracji
– Przewodnik do spotkań przed bierzmowaniem – zawierający scenariusze spotkań formacyjnych dla kandydatów do bierzmowania oraz dla ich rodziców i opiekunów
– Indeks kandydata do bierzmowania w dwóch alternatywnych wersjach: Niezbędnika bierzmowanego, zawierającego to, co jest podstawą w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu, oraz Pomocnika bierzmowanego, w którym treści Niezbędnika są poszerzone o materiały skłaniające do głębszej refleksji.

 

Nasz fanpage na Facebooku, największym portalu społecznościowym przekroczył już liczbę 12 000 fanów! Tyle osób nas polubiło i jest na bieżąco z naszymi informacjami, konursami i nowościami.  Bardzo Wam dziękujemy i... prosimy o więcej. Warto być z nami i brać udział w organizowanych konkursach. Każdego 25go dnia miesiąca wybieramy aktywnego fana. Do wygrania m.in. książki oraz gadżety wydawnictwa. Dołączcie do nas klikając na link www.facebook.co/wydawnictwo.jednosc