Gwarancja, rękojmia i zwrot towaru, odstąpienie od umowy

Wszystkie produkty oferowane w sklepie jednosc.com.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski. Produkty posiadają gwarancję producenta, obowiązującą na terenie Polski.

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta: "Klient, będący osobą fizyczną, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa w celu niezwiązanym bezpośrednio ze swoją działalnością zawodową lub gospodarczą, może w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki odstąpić na piśmie od umowy bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów dostarczenia produktów w przypadku, gdy Klient wybrał sposób dostarczenia inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany" przez sklep jednosc.com.pl. W sytuacji opisanej w zdaniu poprzedzającym Wydawnictwo Jedność nie jest zobowiązane do zwrotu Klientowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów (ponad kwotę najtańszego zwykłego sposobu dostarczenia oferowanego przez Wydawnictwo Jedność).

W celu złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy Klient może skorzystać z formularza odstąpienia wysyłając wypełnione oświadczenie wraz ze zwracanymi produktami na adres: Wydawnictwo Jedność- Dział Sprzedaży, ul. Krakowska 62, 25-701 Kielce, nie później niż 14 dni od dnia odebrania przesyłki. Zgodnie z ww. ustawą o prawach konsumenta, Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru, dlatego też nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych za pobraniem.

W przypadku uznania odstąpienia od umowy wysyłamy zwracane pieniądze w ciągu 14 dni roboczych od momentu otrzymania przez nas przesyłki zwrotnej wraz z pisemnym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.

Gwarancja, rękojmia, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia produktu z winy użytkownika, wszelkie koszty wyżej wymienionych procedur pokrywa klient.

Za zakupy w sklepie można zapłacić: 

1. Gotówka (za pobraniem)- przy odbiorze przesyłki od pracownika firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej dostarczającego zamówione produkty.

2. Przelewem na rachunek bankowy.

Numer konta bankowego: 82 1910 1048 2304 2006 4758 0004 (Santander Bank Polska S.A.
Dane adresowe: Wydawnictwo Jedność, ul. Jana Pawła II 4, 25 -025 Kielce

Opłacając zamówienie przelewem, prosimy podać w tytule numer zamówienia.

Numer rachunku bankowego udostępniany jest  także w wiadomości przesyłanej pocztą elektroniczną informującej o przyjęciu zamówienia do realizacji. Na życzenie wysyłamy fakturę na przedpłatę (dotyczy odbiorców instytucjonalnych). Towar wysyłamy po wpłynięciu kwoty na rachunek. W celu prawidłowego zidentyfikowania przelewu, w tytule należy podać numer zamówienia.

3. Poprzez system szybkich przelewów elektronicznych.

4. Przelewem 14 dni. Forma płatności dostępna dla szkół, parafii i instytucji. Należy pobrać WNIOSEK o wystawienie faktury z odroczonym terminem 14 dni i czytelnie go wypełnić. Uzupełniony formularz z pieczątką szkoły lub parafii prosimy wysłać wyłącznie pocztą elektroniczną (skan) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli wartość Twojego zamówienia złożonego na stronie www.jednosc.com.pl przekroczy 149,00 zł, nie zapłacisz za dostawę! Promocja na koszty wysyłki nie dotyczy zamówień składanych telefonicznie oraz składanych w Strefie Katechety, Strefie edukacji, strefie Dla parafii, przesyłek płatnych przy odbiorze oraz zamówień z dostawą poza teren Rzeczpospolitej Polskiej. 

Zamówione produkty dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej DHL (w tym dostawa do punktów obioru) lub za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz realizujemy dostawy do paczkomatu InPost. 

Koszty dostawy w sklepie głównym

Kurier Poczta Polska - Przedpłata 11,99 zł

Kurier Poczta Polska - Pobranie 13,99 zł

Kurier DHL - Przedpłata 12,99 zł

Kurier DHL - Pobranie 15,99 zł

DHL Odbiór w punkcie - Przedpłata 9,99 zł (do 5 kg)

Paczkomat InPost - Przełata 11,99 zł (do 5 kg)

Koszty dostawy w Strefie Katechety

Stała opłata (niezależnie od ilości zamawianych podręczników) 12,90 zł - Poczta Polska, DHL, DHL Odbiór w punkcie (do 5 kg) oraz Paczkomat InPost (do 5 kg)

Koszty dostawy w Strefie Edukacji oraz w strefie Dla parafii

do 30 kg - 16,00 zł
od 30 do 60 kg - 30,00 zł
od 60 do 90 kg - 45,00 zł
od 91 do 120  kg - 60,00 zł 

powyżej 120 kg - 115,00 zł

Dane do przelewu:

Numer konta bankowego: 82 1910 1048 2304 2006 4758 0004 (Santander Bank Polska S.A.
Dane adresowe: Wydawnictwo Jedność, ul. Jana Pawła II 4, 25 -025 Kielce

Opłacając zamówienie przelewem, prosimy podać w tytule numer zamówienia.

 

Czas realizacji zamówienia składa się z okresu do wysłania towaru oraz czasu potrzebnego na dostarczenie gotowej przesyłki do Klienta. Jest on zależny od wybranego sposobu dostarczenia towaru oraz formy płatności i wynosi od 1 do 5 dni roboczych. Jest równy całkowitemu terminowi realizacji zamówienia, jeśli zamówione produkty są dostępne od ręki w naszym magazynie.

Warunki realizacji zamówień nietypowych są każdorazowo ustalane z Klientem indywidualnie.