wobec_in_vitro_max

Wobec in vitroGenetyczne, moralne, filozoficzne, teologiczne i prawne aspekty zapłodnienia pozaustrojowego

-15%
Oszczędzasz: 5,30 zł
Cena:
35,00 zł
29,75 zł
Darmowa dostawa od 99 zł
Nie dotyczy Strefy Katechety i Strefy Edukacji
Zamów teraz, a wyślemy jeszcze dziś
Dotyczy płatności on-line lub za pobraniem
  • 978-83-7971-873-3-a
  • 978-83-7971-873-3-b
  • 978-83-7971-873-3-c
Zajrzyj do książki Zajrzyj do książki

Publikacja zatwierdzona przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski jako pomoc uzupełniająca w nauczaniu religii rzymskokatolickiej w klasach licealnych.

W rozważaniach nad problematyką zapłodnienia pozaustrojowego potrzeba merytorycznych, rzetelnych informacji, które pozwalają obiektywnie przyjrzeć się metodzie in vitro. Niewątpliwie cenną pomocą w spokojnej rozmowie na ten trudny temat może być profesjonalnie przy-gotowana publikacja, która kompleksowo przedstawia procedurę biomedyczną wspomaganej prokreacji oraz klarownie ukazuje jej najważniejsze aspekty. Kolejne jej rozdziały zostały napisane przez różnych autorów – specjalistów w swoich dziedzinach, którzy całościowo ukazują problematykę in vitro w aspekcie genetycznym, medycznym, prawnym, moralnym, filozoficznym, teologicznym.

Odbiorcy:

- młodzież szkolna i studenci, także będący członkami różnych grup parafialnych

- nauczyciele i osoby prowadzące spotkania z młodzieżą, duszpasterze akademiccy

- osoby przygotowujące młodych do sakramentu małżeństwa

Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację?

- w fachowy sposób przedstawia tak ważne zagadnienia jak początek życia ludzkiego, godność osoby, etyczne dylematy zapłodnienia pozaustrojowego czy skutki nowoczesnej biotechnologii

- nowoczesna forma książki i ciekawa szata graficzna oraz liczne odniesienia do światowych publikacji naukowych sprawiają, że pozycja ta jest atrakcyjna zarówno dla zwykłych czytelników, jak i osób profesjonalnie zajmujących się medycyną.

Przeczytaj recenzję:
http://gosc.pl/doc/4348504.Naukowcy-o-in-vitro-nowa-ksiazka

3998