biblia_objasniana_obrazami_mistrzow_malarstwa_okladka300dpi

Biblia objaśniana obrazami mistrzów malarstwa

-25%
Oszczędzasz: 27,50 zł
Cena: 
110,00 zł
82,50 zł
Najniższa cena z 30 dni: 82.50 zł
Darmowa dostawa od 99 zł
Nie dotyczy: Strefy katechety, Strefy edukacji, strefy Dla parafii oraz płatności za pobraniem
Zamów teraz, a wyślemy jeszcze dziś
Dotyczy płatności on-line lub za pobraniem
30 dniowy termin zwrotu
Dotyczy osób indywidualnych
  • 978-83-7971-531-2-1
  • 978-83-7971-531-2-2
  • 978-83-7971-531-2-3
  • 978-83-7971-531-2-4
  • 978-83-7971-531-2-5
  • 978-83-7971-531-2-6

Album ten to szczególna odyseja w czasie i przestrzeni. Zaprezentowano w nim pięćdziesiąt scen biblijnych, tworzących razem pewną całościową wizję przebogatej tematyki świętej Księgi. Przy czym dokonano również selekcji w obszernym materiale ikonograficznym, wybierając ilustrujące owe sceny wybitne dzieła sztuki religijnej różnych autorów, tworzących od średniowiecza po czasy nam współczesne. Do rąk czytelników trafia zatem niecodzienna publikacja będąca kompilacją arcydzieł malarstwa i ukazująca oczami mistrzów ich recepcję dyskursu biblijnego – wierną, choć w miarę upływu lat i zmieniających się stylów zawsze nową. W interpretacji obrazów, poprzedzonych stosownym fragmentem Biblii, pomaga profesjonalny komentarz Gérarda Denizeau, który dzieli się swoimi refleksjami dotyczącymi zarówno ogólnej percepcji dzieła, jak i symboliki jego detali. Album uzupełniają słownik wybranych terminów, indeksy osób i miejsc biblijnych oraz malarzy, a ponadto tabele chronologiczne, które lokując obrazy w określonej cezurze czasowej, wpisują się w założony przez autora aspekt poznawczy i dydaktyczny tego opracowania.

Autor: Gérard Denizeau, ur. w 1953 r. we Francji, historyk sztuki, muzykolog, pisarz i poeta, badacz relacji interdyscyplinarnych w sztuce. Prowadzi wykłady na Sorbonie i Des Moines University, a także w Paryskim Konserwatorium Muzycznym. Jest autorem licznych publikacji, w tym studiów ukazujących powiązania między obrazem a dźwiękiem w doświadczeniu artystycznym. Nagrał wiele audycji dla popularnej stacji radiowej France-Culture. Dużą część swej twórczości poświęcił tematyce kulturowego dziedzictwa Francji i świata.

„Biblia objaśniana obrazami mistrzów malarstwa" to książka nowoczesna, adresowana do odbiorcy wychowanego w cywilizacji obrazkowej, ale pragnącego pogłębiać swoje horyzonty. Przyciąga obrazem i prowadzi do Słowa ( z recenzji, Gość Niedzielny)

Odbiorcy:
- szerokie grono czytelników interesujących się malarstwem religijnym, zwłaszcza podejmującym tematykę biblijną
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- wspaniała kolekcja 50 arcydzieł, poczynając od fresków rzymskich z XII w. przez obrazy mistrzów włoskiego renesansu po wybitne prace Marca Chagalla, zmarłego w 1985 r.
- jedyna w swoim rodzaju wędrówka przez Biblię, gdzie słowo Pisma jest podejmowane i twórczo przedstawiane przez największych malarzy swojej epoki
- inspirujący komentarz znanego historyka sztuki, który w oryginalny sposób pozwala na nowo odkryć Biblię i jej uniwersalne przesłanie.

Przeczytaj recenzję:
http://gosc.pl/

http://wprawo.pl/

Zobacz podobne książki

3536