Historia Wydawnictwa Jedność sięga 1917 r., kiedy założono jedną z najlepiej wyposażonych drukarń Kielecczyzny – Drukarnię Diecezjalną „Jedność”. Początkowo wydawnictwo oferowało głównie publikacje dotyczące życia duchowego oraz dokumentujące historię regionu. Obecnie Jedność wydaje książki z zakresu teologii, biblistyki, duchowości, filozofii, historii, bioetyki i hagiografii, a także cenione podręczniki, przewodniki metodyczne i pomoce dydaktyczne oraz wiele pozycji katechetycznych i duszpasterskich. Z myślą o najmłodszych czytelnikach powstał osobny dział wydawniczy – Jedność dla dzieci. Jesteśmy też znaczącym wydawcą książek z dziedziny pedagogiki zabawy. W naszej ofercie znajdują się również wysmakowane edytorsko albumy oraz literatura piękna. Wypracowany w ostatnich latach profil wydawniczy i oferta skierowana do wielu różnych grup czytelników ugruntowały obecność Wydawnictwa Jedność na rodzimym rynku księgarskim.

Jedność dla dzieci – wyjątkowa oferta dla małych i wymagających odbiorców.

Książki z serii „Jedność dla dzieci” adresowane są do różnych kategorii wiekowych i dotykają różnych zainteresowań najmłodszych - ucząc i bawiąc jednocześnie. Poza literaturą, w ofercie wydawniczej oferujemy Państwu coś więcej. Przekazujemy gotową receptę na wspólną naukę poprzez zabawę z dzieckiem, rozrywkę oraz zbiór pomysłów na samodzielne aktywności dzieci. Nasze Wydawnictwo dokłada wszelkich starań aby książki z serii „Jedność dla dzieci” były wyjątkowe pod każdym względem i tak jak nasze ulubione lektury sprzed lat zapadały w pamięć najmłodszego pokolenia. W naszej ofercie znalazły się tytuły zarówno krajowych jak i zagranicznych autorów, które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, umiejętności manualne, proces jego socjalizacji oraz rozeznania pomiędzy tym co dobre a co złe. Wiemy z jak wymagającym odbiorcą mamy do czynienia i podejmujemy to wyzwanie proponując najlepsze pomysły, które nie tylko trafią do dzieci ale zainspirują rodziców, starsze rodzeństwo czy dziadków do wspólnej zabawy i lektury.

Wydajemy:

- książki z zakresu teologii i duchowości
- encyklopedie, leksykony, albumy
- podręczniki do nauki religii
- książki z zakresu pedagogiki zabawy oraz pomoce edukacyjne dla przedszkoli i szkół 
- pomoce katechetyczne
- poradniki o zdrowym życiu i kuchni
- poradniki pedagogiczne dla rodziców i wychowawców
- książki dla dzieci: bajki, baśnie, opowiadania na dobranoc, naklejki, zabawy i eksperymenty.

Przy wydawnictwie istnieje Drukarnia im. Adama Półtawskiego - nowoczesna drukarnia dziełowa specjalizująca się w druku wysokonakładowym www.dap.pl