Wizyta duszpasterska_max

Wizyta duszpasterska. Poradnik kolędowy

Cena: 
5,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 5.00 zł
Darmowa dostawa od 99 zł
Nie dotyczy: Strefy katechety, Strefy edukacji, strefy Dla parafii oraz płatności za pobraniem
Zamów teraz, a wyślemy jeszcze dziś
Dotyczy płatności on-line lub za pobraniem
30 dniowy termin zwrotu
Dotyczy osób indywidualnych
  • 978-83-8353-060-4-1
  • 978-83-8353-060-4-3
  • 978-83-8353-060-4-5

Publikacja Wydawnictwa Jedność pt. Wizyta duszpasterska. Poradnik kolędowy kontynuuje serię poradników katolickich. Składa się z wprowadzenia i czterech części:
– część pierwsza (Kolęda – obowiązek proboszcza) definiuje wizytę duszpasterską i określa jej cele,
– druga odsłona (Kolędujący, adresaci, przygotowanie i przebieg), zgodnie z tytułem, szczegółowo prezentuje wszystko to, co jest związane z kolędą,
– trzecia część (Kolęda w praktyce) zawiera cenne wskazówki, dzięki którym spotkanie z księdzem będzie wyczekiwanym wydarzeniem przynoszącym domownikom Boże błogosławieństwo,
– czwarty rozdział (Tradycje kolędowe) to omówienie świeckich, ludowych zwyczajów, które były i są kultywowane w okresie bożonarodzeniowym.


ODBIORCY KSIĄŻKI:
– poradnik ma charakter formacyjny, a też i edukacyjny, a adresowany jest zarówno do wiernych świeckich, jak i duszpasterzy,
– to konkretna pomoc dla księży w ich kapłańskiej posłudze związanej z formacją duchową powierzonych im wiernych, którą mogą im zaoferować na czas wizyty duszpasterskiej, by jak najlepiej się do niej przygotowali i świadomiej w niej uczestniczyli,
– to również pozycja dla katechetów; może służyć pomocą podczas szkolnych lekcji religii; może również być przez nich zalecona młodzieży jako lektura uzupełniająca katechezę.


DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ TĘ KSIĄŻKĘ?
Kościół katolicki jako instytucja ma nawiązywać dialog ze społeczeństwem, w którym funkcjonuje. W ten sposób realizuje swoje obowiązki apostolskie oraz pomaga w duchowym zjednoczeniu ludzi. To misja ewangelizacji świata.
Jedną z jej form jest wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Księża przychodzą w okresie Bożego Narodzenia do mieszkań i domów powierzonych im ludzi. To wyjątkowa forma łączności kapłana z parafianami. To możliwość bezpośredniego kontaktu duszpasterzy z wiernymi, poznania ich i rozmowy z nimi.
Niniejszy poradnik nie tylko wyjaśnia, czym jest wizyta duszpasterska, ale również ukazuje jej przebieg, zawierając podstawowe wskazówki, które do niej się odnoszą. Ponadto podejmuje temat świeckich kolędowych zwyczajów, jakie towarzyszą obchodom świąt Bożego Narodzenia.
Ta niewielka książka przyczyni się do tego, by czas bożonarodzeniowy stał się okresem jeszcze lepiej i świadomiej przeżytym. Kolęda zaś stanie się owocnym spotkaniem z duszpasterzami, którzy przynoszą błogosławieństwo Pana Jezusa na kolejny nowy rok.

7671