ojczyzne_nasza_modlitewnik_max

Ojczyznę naszą pobłogosław, Panie. Modlitewnik

-15%
Oszczędzasz: 3,00 zł
Cena:
20,00 zł
17,00 zł
Darmowa dostawa od 99 zł
Nie dotyczy Strefy Katechety, Strefy Edukacji oraz płatności za pobraniem

Modlitewnik ukazuje się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszak dzieje Polski przypominają nam nieustannie, że o nasz kraj trzeba się umieć troszczyć. Zawsze kiedy Polacy o tym zapominali naszej Ojczyźnie przytrafiały się nieszczęścia.

W naszej trosce o Polskę pierwsze miejsce powinna zajmować modlitwa – jest ona dostępna każdemu. Najważniejsze bowiem, aby nasza Ojczyzna zmierzała ku przyszłości drogą Bożych przykazań, ponieważ jedynie one są źródłem prawdziwego pokoju i szczęścia. Jeśli tak się stanie, nasz kraj osiągnie również dobrobyt materialny, wszak kiedy Pan Bóg będzie na pierwszym miejscu – w sercu każdego z nas – wszystko inne znajdzie się na właściwym miejscu.

Temu ma służyć nasz modlitewnik. Czytelnik znajdzie w nim m.in. wezwania do świętych patronów Polski, biogramy wybranych polskich świętych i błogosławionych, a także modlitwy przez ich wstawiennictwo oraz modlitwy i nabożeństwa za ojczyznę.

Odbiorcy:

- wszyscy kochający naszą Ojczyznę

- nauczyciele, księża, katecheci, wychowawcy (odpowiedzialni za kształtowanie postaw innych)

- pragnący pogłębić swoją wiarę

- chcący dać wyraz swojej modlitewnej trosce o Polskę

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Znamy stosunek Pana Jezusa do jego ojczystego kraju, pamiętamy scenę w której płakał nad upadkiem Jerozolimy… Chrześcijanin, podążając za Jezusem, również darzy miłością swoją ojczyznę. Modlitewnik „Ojczyznę naszą pobłogosław, Panie”, stanowi znakomitą pomoc do realizacji miłości wobec Polski oraz wywiązywania się z podstawowego obowiązku patriotycznego względem niej, będącego jednocześnie przywilejem, którym jest modlitwa za nią.

 

 

4166